Czym są praktyczne szkolenia przeciwpożarowe w naszym wykonaniu?

Praktyczne szkolenia przeciwpożarowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Oferujemy wiele różnych form szkoleń praktycznych w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

 

szkolenia przeciwpożarowe

Z jakich elementów składa się praktyczne szkolenie ppoż.?

Jednym z elementów naszych szkoleń jest komora dymowa. Jest to komora wypełniona dymem, przypominającym warunki panujące podczas pożaru. Uczestnicy mogą sprawdzić się w warunkach realnego zadymienia, ocenić przydatność oświetlenia ewakuacyjnego oraz zobaczyć swoje możliwości poruszania się w zadymionym korytarzu. 

Szkolenie obejmuje także gaszenie gaśnicami mgłowymi (wodnymi) i sposoby gaszenia pożaru w fazie zarodku (monitor komputerowy, kosz na śmieci, taca LPG). Każdy z uczestników zapoznawany jest z obsługą gaśnicy mgłowej oraz sposobem podchodzenia do pożaru. Na szkoleniu uczestnicy zdobywają także praktyczną wiedzę dotyczącą rozwijania hydrantów wewnętrznych. 

Podczas szkolenia przedstawiamy, z czym wiąże się gaszenie wodą pożaru oleju kuchennego. Wykonujemy także pokaz zjawiska samozapłonu oraz prezentujemy sposób wytworzenia wodoru i jego wybuchu. Na szkoleniu uczestnicy będą mogli poznać sposób gaszenia kulą gaśniczą i zdobyć praktyczną wiedzę na temat jego zastosowania. 

 

Dlaczego warto zapisać się na szkolenia praktyczne z zakresu ppoż.?

Oprócz teoretycznej wiedzy, która jest nieodzowna, praktyczne szkolenia przeciwpożarowe pozwalają uczestnikom na bezpośrednie doświadczenie sytuacji związanych z pożarem i zapoznanie się z różnymi rodzajami sprzętu gaśniczego oraz procedurami ewakuacyjnymi. Nasze szkolenia to doskonała okazja do zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności, które mogą uratować życie i zdrowie w sytuacjach awaryjnych.